Czy na cerę wpływa alkohol i papierosy?

Witam , Czy na cerę wpływa alkohol i papierosy ? Ja nigdy nie paliłem i nie pije mam 23 lata a moje ciało jest strasznie młode i młodo wyglądam mięśnie brzucha mam i wszystko praktycznie nic nie ćwicząc , To znaczy piłka czasem bieganie , jem jem nie tyje ani nic , idealna waga i ciało pozytywnie jestem bardzo zadowolony , czy właśnie dzięki temu że nie pije i nie palę ? takie mam ciało i zdrowo się czuje ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Alkohol i papierosy powodują przyspieszenie starzenia się komórek.

Jak palenie odziałuje na skórę?
– redukuje zdolność krwi do transportowania tlenu
– substancje zawarte w dymie tytoniowym są odpowiedzialne za obniżenie poziomu witamin A, C i E ( chronią skórę przed działaniem wolnych rodników-w skrócie wolne rodniki niszczą naszą cerę, powodują zmarszczki)
– palenie papierosów redukuje ilość tlenu krążącego we krwi, który jest zastępowany toksycznym tlenkiem węgla
– dodatkowo - zmarszczki palacza wokół ust, oraz kurze łapki przy oczach od drażniącego dymu