Czy nerwowość partnerki jest spowodowana antykoncepcją?

Witam, mam na imię Marcin, mam 23 lata. Mam poważny problem w związku i zastanawiam się czy to nie jest wina tabletek antykoncepcyjnych. Jestem z dziewczyną ponad rok. Ostatnio się kiepsko dogadujemy, bo ciągle ma zły humor i się denerwuje. Na początku wszystko było OK, tzn. widziałem, że jest nerwowa, ale ogólnie była dla mnie miła i wszystko było w porządku. Z czasem zaczęła robić się strasznie drażliwa, ciągle była zła, o nic nie było można zapytać, czy powiedzieć, bo zaraz gniew, jakby nie wiadomo co się stało. Dodam, że zachowania typu przytulanie się, całowanie i brak ochoty na seks to standard. W czasie wakacji zrobiliśmy przerwę w braniu antykoncepcji i tak jak by te objawy trochę ustąpiły, dlatego zastanawiam się czy mogą być to skutki źle dobranej antykoncepcji? Jeśli tak to jak nakłonić dziewczynę do zmiany tabletek? Proszę o pomoc.
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne mogą być przyczyną zaburzeń nastroju. Jednak nie koniecznie może to być jedyna przyczyna zmian w zachowaniu. Należy skonsultować się z ginekologiem, aby rozważyc zmianę tabletek na inne. Być może wskazana będzie wizyta u psychologa.

Pozdrawiam