Czy obsesyjna zazdrość może być równoznaczna z przemocą psychiczną?

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy obsesyjna zazdrość może być równoznaczna z przemocą psychiczną? 3 miesiące temu zdiagnozowano u mnie depresję. W międzyczasie wprowadził się do mnie mój partner. Przedstawiłam mu sytuację, powiedziałam że źle się czuję psychicznie, mam myśli samobójcze. Dwa dni po rozmowie po raz pierwszy zostałam posądzona o zdrad, Zaprzeczyłam. Po kilku dniach nad ranem zaczął mnie dotykać, prosiłam by przestał, kontynuował, ponownie poprosiłam by przestał a wtedy padło pytanie czy może jest ktoś inny kto mnie w tem sposób dotyka. Byłam przerażona. Cała roztrzesiona i zapłakana poszłam do pracy. Po kilku tygodniach zaczęły się nocne kontrole moich telefonów, oskarżenia, że w nocy wstaję do toalety by odpisywać innym mężczyznom. Mimo moich zapewnień że tak nie jest sytuacje zaczęły się powtarzać coraz częściej w środku nocy. Boję się wstawać do toalety, bardzo się stresuje kładąc się spać, bo nie wiem co mnie tym razem czeka. Z nerwów przestałam jeść i straciłam już 10kg..

Dzień dobry,
Sądzę, że w tym przypadku obsesyjną zazdrość można uznać za formę przemocy psychicznej. Ciekawi mnie to, czy problem chociażby w niewielkim stopniu istniał przed zamieszkaniem razem. Dobrym pomysłem byłaby długa rozmowa z partnerem o tym co się dzieje, że on jest tak bardzo zazdrosny. Zastanawia mnie to, czy to kwestia jego natury czy też zdarzyło się coś skłaniającego go do zazdrości o czym Pani nie wie lub nie jest tego świadoma. Doradzałabym terapię par lub indywidualne spotkania z psychologiem psychoterapeutą, które stanowiłyby dla Pani wsparcie. Bardzo zastanawia mnie również źródło Pani depresji i w związku z tym polecam Pani kontakt z psychoterapeutą, gdyż same leki od psychiatry mogą okazać się niewystarczające. Ja oczywiście tego nie wiem, ale odnoszę wrażenie że coś niedobrego dzieje się w Pani życiu i potrzebuje Pani wsparcia. Mam nadzieję, że wkrótce uda się zmniejszyć ten problem i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/