Czy odklejenie się siatkówki można uznać za uraz?

  8 lipca w nocy około godziny 1 obudził mnie nagle jakiś huk(strzał) i poderwałem się nagle z tapczanu. W oczach pojawiły się błyski w lewym oku kilkanaście w prawym kilka. Wyczytałem w Internecie i książce medycznej, że jest to odklejenie siatkówki. Dnia 11.07 wykonano w przychodni przyszpitalnej laserowanie oka lewego opis godz. 12-15, nie opisując z jakiego powodu doszło. 3 sierpnia wykonano laserowanie oka prawego i poprawienie laserowania oka lewego. Nadmieniam, że nie chorowałem i nie leczyłem się na inne dolegliwości. Mam 63 lata. Ubezpieczyciel twierdzi, że do uszkodzenia ciała nie doszło (załączona dokumentacja laserowania). Czy jego decyzję można uznać za słuszną i czy jest możliwość medycznego sprostowania po takim czasie? Na dochodzenie odwołania jest 1 miesiąc.
63 LAT ponad rok temu

Witam!

Wszystkie orzeczenia opierają się na historiach choroby (dokumentacji medycznej) i nie można jej uzupełniać po czasie, bo stanowią one dokument i jest to karalne.
Istnieje jeszcze taka możliwość, aby lekarz prowadzący, który zajmował się Pana przypadkiem wypełnił dla Pana zaświadczenie na specjalnym druku z firmy ubezpieczeniowej o ile takowe firma posiada. I jest to raczej jedyna możliwość.

Pozdrawiam serdecznie