Czy okulary są źle dobrane, jeśli widzę lepiej bez nich?

Dzień dobry. Poszedłem do okulisty dwa tygodnie temu, na recepcie mam na prawym oku sfera -0,5 , a na lewymtylko cylinder -0,5 . Nosze okulary tylko do komputera i do prowadzenia autem. Nosze je może jedną max 2 godziny dzienne. W moim salonie mam plakat z napisami, na którym sprawdzam sobie moją ostrość widzenia, zauważyłem ze gdy nie uzywałem okularów na to oko z astygmatyzmem widziałem lepiej i czytelniej niż teraz. Myślałem że okulary będą mi pomagać a nie psuć wzrok jeszcze bardziej. Czy może to być skutkiem tego że mam źle dobrane szkła? Podczas badania okulista dał mi do patrzenia dwa szkła , przez jedno widzialem dość ostro , a przez drugie też ok ale troche gorzej. Lepiej nosić szkła troche mniej mocne od tych w których widzi się bardzo ostro?

Witam.Powinien Pan zauważyć to podczas dobierania szkieł. Okulista nie patrzył tylko Pan.należy wymienić żeby Pan widział ostro. Pozdrawiam serdecznie. Więcej pewności siebie życzę