Czy opisane objawy to anhedonia lub depresja?

Przyjmuję od 2 lat lek Xeplion na psychozę - (objawy negatywne bez objawów wytwórczych, a dokładnie depresja, obniżony nastrój) i Ketilept. Nie odczuwam przyjemności, radości z życia, słuchania muzyki czy oglądania filmów. Czy opisane objawy to anhedonia lub depresja czy można to wyleczyć? Kobieta, 34 lata

Anhedonia jest jednym z kryteriów rozpoznania depresji. Uważam, że powinna Pani porozmawiać z psychiatrą prowadzącym Pani leczenie na temat swoich objawów i ewentualnej korekty farmakoterapii.