Czy osłabienie mięśni jest normalne przy hashimoto?

Witam, od kilkunastu lat choruję na Hashimoto. Zażywam Letrox 100. Od kilku lat odczuwam silne osłabienie mięśni nóg i rąk. Nie mogę szybko chodzić, mam kłopot z podnoszeniem rąk i wykonywaniem dłońmi prostych czynności, np. krojenie, obieranie czy pisanie na klawiaturze. Endokrynolog cały czas utrzymuje , że to przy Hashimoto "normalne". Zrobiłam sobie badania na przeciwciała przeciwko receptorom acetylocholiny w kierunku miastenii (czasami mam problemy z przełykaniem śliny) - wynik 0.04 przy limicie 0-0.4, czyli w normie. Czy to rzeczywiście "normalne"?

Lek. Paweł Szadkowski

Faktycznie osłabienie siły mięśniowej i łatwa męczliwość mogą występować w przebiegu niedoczynności tarczycy. Jednak jeśli utrudnia to pani funkcjonowanie myślę, że warto udać się na konsultację do neurologa.