Czy to oznacza miastenię?
Dzień dobry lekarz podejrzewa u mnie miastenię wszystkie badania krwi są ok w TK wyszło w śródpiersiu przednim wzmożenie gęstości tkanku tłuszczowej może przemawiać za resztkową grasica reszta jest ok czy to oznacza miastenię czy to moze być co innego leczę się również gastrologiczne i mogę mieć przepukline przełyku czy to może być pomyłka już nie wiem co myśleć

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Nie napisała Pani, czy aktualnie odczuwa pewne dolegliwości, a także czy przyjmuje są na stałe jakieś leki. Nie wyjaśniono również, dlaczego lekarz podejrzewa u Pani miastenię.
Miastenia jest schorzeniem, w wyniku, którego zaburzone jest przekazywanie impulsów z zakończeń nerwowych do mięśni. Na skutek tego dochodzi do osłabienia mięśni. Jest to choroba autoimmunologiczna, gdzie główną rolę odgrywa grasica. Warto zaznaczyć, że u 60% osób chorych na miastenię jest obecna grasica, która powinna zaniknąć w wieku dziecięcym.
Do charakterystycznych objawów tego schorzenia można zaliczyć między innymi: zbyt szybkie męczenie się i osłabienie mięśni. Może dochodzić do opadaniu powiek, trudności z gryzieniem, żuciem i połykaniem, a także męczeniem się przy wykonywaniu najprostszych czynności, jak wchodzenie po schodach.
Bardzo istotnym jest, aby w przypadku potwierdzenia tego schorzenia być pod stałą opieką lekarza neurologa. Jednakże zalecamy konsultację ze specjalistą, aby zdecydował o dalszym postępowaniu. Prawdopodobnie należałoby pogłębić diagnostykę o dodatkowe badania, aby potwierdzić diagnozę.
Życzymy powrotu do zdrowia!