Czy to oznacza miastenię?

Dzień dobry lekarz podejrzewa u mnie miastenię wszystkie badania krwi są ok w TK wyszło w śródpiersiu przednim wzmożenie gęstości tkanku tłuszczowej może przemawiać za resztkową grasica reszta jest ok czy to oznacza miastenię czy to moze być co innego leczę się również gastrologiczne i mogę mieć przepukline przełyku czy to może być pomyłka już nie wiem co myśleć
Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Nie napisała Pani, czy aktualnie odczuwa pewne dolegliwości, a także czy przyjmuje są na stałe jakieś leki. Nie wyjaśniono również, dlaczego lekarz podejrzewa u Pani miastenię.

Miastenia jest schorzeniem, w wyniku, którego zaburzone jest przekazywanie impulsów z zakończeń nerwowych do mięśni. Na skutek tego dochodzi do osłabienia mięśni. Jest to choroba autoimmunologiczna, gdzie główną rolę odgrywa grasica. Warto zaznaczyć, że u 60% osób chorych na miastenię jest obecna grasica, która powinna zaniknąć w wieku dziecięcym.

Do charakterystycznych objawów tego schorzenia można zaliczyć między innymi: zbyt szybkie męczenie się i osłabienie mięśni. Może dochodzić do opadaniu powiek, trudności z gryzieniem, żuciem i połykaniem, a także męczeniem się przy wykonywaniu najprostszych czynności, jak wchodzenie po schodach.

Bardzo istotnym jest, aby w przypadku potwierdzenia tego schorzenia być pod stałą opieką lekarza neurologa. Jednakże zalecamy konsultację ze specjalistą, aby zdecydował o dalszym postępowaniu. Prawdopodobnie należałoby pogłębić diagnostykę o dodatkowe badania, aby potwierdzić diagnozę.

Życzymy powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/miastenia-nuzliwosc-miesni

https://portal.abczdrowie.pl/grasica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.