Czy osoba z zaparciami może przestać stosować lek Anafranil?

Witam minęło 3 tygodnie od mojej wizyty u psychiatry i od tego czasu przyjmuje anafranil czy mogę przestać przyjmować ten lek ze względu na uciążliwe zaparcia ? Jeżeli tak to czy pó kilku dniach mogę wrócić do stosowania leku aby mieć pewność czy zaparcia były przez ten lek ?

Zdecydowanie przerwanie terapii by po kilku dniach znów zacząć brać lek nie jest rozsądne. Proszę zastosować zmiany w diecie przyspieszające perystaltykę jelit, jak np. zwiększyć ilość wypijanych płynów i aktywności fizycznej oraz jedzenia bogatego w błonnik. Jeśli pomimo tego dolegliwości będą sie utrzymywały należy zgłosić sie do psychiatry i rozważyć zmianę leku. Nagle odstawienie leku może zaskutkować pogorszeniem stanu psychicznego.