Czy plamienie i ból piersi mogą mieć powiązanie z dużą dawką hormonów?

Witam, nurtuje mnie pewna rzecz, otóż od 7 miesięcy biorę daylette, zastanawiam się, czy nadal mogą występować bóle piersi. Są bardzo tkliwe już przy 10 tabletce. W dodatku zamiast krwawienia z odstawienia miałam brązowe plamienie. Ciąza wykluczona testem ciążowym, ale nadal się martwię, że coś jest nie tak. Dodam tez, że mam "fizjologiczną" nadżerkę, która objawia się upławami i pieczeniem. Czy plamienie i ból piersi mogą mieć powiązanie z dużą dawką hormonów? Pozdrawiam, E.T

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej. Proszę udać się na wizytę do lekarza ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.