Czy po zaprzestaniu codziennej masturbacji wszystko wróci do normy?

Witam, mam 16 lat jestem mężczyzną. Od kilku lat się masturbowałem codziennie i gdy zaprzestałem jakieś 3 miesiące temu to nie podniecają mnie już niektóre rzeczy tak jak kiedyś i mój penis jest osłabiony. Słabiej go czuje czy dłuży okres bez masturbacji wróci wszystko do normy i czy nie będzie miało to niepożądanych skutków? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Spadek aktywności seksualnej, rzeczywiście powodowane może być nawykiem nałogowego samozaspakajania. Ograniczenie masturbacji stosowanej nadmiernie jest prawidłowym rozwiązaniem, które w konsekwencji może w przyszłości zapewnić prawidłowy poziom doznań we współżyciu.
Dzięki takiemu działaniu objawy najczęściej ustępują samoistnie.

Pozdrawiam