Czy powinnam wykonać badania na boreliozę?

Witam. Tydzień temu moja 7 letnia córka wstala z 3cm czerwona plama na plecach. Na tej plamie była krostka na środku i krostki wokół, tak jakby coś ją pogryzło. Bylam u lekarza i stwierdził odczyn alergiczny. Dostalam maść na zakażenie skóry i contrahist. Nie powiększało się. Teraz to zbladło i jakby powoli znikało. Czy to mógł być kleszcz? Chociaż go nie widziałam. Powinnam zrobić badania na bolerioze?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze aby to był kleszcz ktoś zapewne by go zauważył . W zależności od dalszych Ew objawow być może będzie konieczność badań w kierunku boreliozy