Czy preejakulat może dostać się do dróg rodnych?

Czy jeśli 1 dzień po owulacji brałam wspólną kąpiel z moim chłopakiem, a do wody dostał się preejakulat to czy mogę być w ciąży? Woda nie była zbyt ciepła, zawierała chlor oraz szampon. Dodatkowo robił mi palcówkę. Czy wraz z malutka ilością wody mogło dojść do zapłodnienia? Śluz nie był już taki „płodny” i byłam skierowana wejściem do pochwy do dołu.
KOBIETA, 23 LAT 10 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

preejakulat (płyn wydzielający się przed wytryskiem) może zawierać pewną ilość plemników, jednak prawdopodobieństwo, że plemniki te przetrwają w wodzie z chlorowaną wodą oraz szamponem, a następnie przemieszczą się przez otwór pochwy i szyjkę macicy, jest bardzo niskie, a nawet zerowe.

Może być Pani spokojna.

Jeśli w przyszłości będzie Pani miała wątpliwości dotyczące tego, czy mogło dojść do zapłodnienia, warto wykonać test ciążowy co najmniej 2 tygodnie po ryzykownej sytuacji.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-kapieli-mozna-zajsc-w-ciaze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.