Czy problemy z tarczycą mogą być przyczyną nawracających poronień?

Wiram. Jestem po 3 poronieniach, ostatnie 2,5 tyg. temu. Dziś odebralam wynik anty-tg. Przy normie do 4,11 mój wynik to 39,91. Anty-tpo jest w normie. Nidy nie miałam robionych badań tarczycy, choć mówiłam lekarzowi, że w mojej rodzinie były problemy z niedoczynnością. Czy mój wynik może oznaczać, że to właśnie problemy z tarczycą mogą być przyczyną nawracających poronień? Kiedy najlepiej powinnam sobie zbadać tsh? Mam 7-letniego syna z pierwszej ciąży. Karolina, 33 lata.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje oznaczyć poziom TSH i ft3 ft4 oraz sadze ze nalezy wykonać diagnostyke w kierunku zespołu antyfosfolipidowego