Czy przez to może dojść do zakążenia?

Przebiłam jęczmień w oku w trakcie mycia oka wacikiem, wyciekła część ropnia i trochę krwi. Słyszałam że to niebezpieczna sytuacja i może dojść do zakażenia. Wizytę u okulisty mam dopiero za tydzień. Co mogę zrobić?

Może Pani stosować krople nawilżające oczy, żeby nie doprowadzić do wysychania rogówki. Warto także stosować ciepłe okłady (np. z rumianku) i zadbać o prawidłową higienę (w aptekach są dostępne chusteczki do higieny powiek).