Czy przy takim wyniku rezonansu wystarczą ćwiczenia?z

Witam interesuje mnie wypowiedz na temat badania rezonansu : Na poziomie L5-S1 widoczne jest obwodowe uwypuklenie oraz posrodkowa przepuklina tarczy miedzykregowej o typie pro/ekstruzji skierowana lekko ku dolowi powodująca zwezenie wymiaru strzalkowego kanału kregowego do 7mm ucisk worka oponowego Obustronne zwezenie otworow miedzykregowych i zachylków bocznych kanalu kregowego z niewielkim uciskiem kozeni nerwów rdzeniowych s1 prosze o odpowiedz czy potrzebna je Jest operacja czy wystarczą tylko cwiczenia

Witam serdecznie,

W przypadku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii istnieją dwie metody leczenia: leczenie zapobiegawcze połączone z leczeniem farmakologicznym oraz leczenie chirurgiczne. Decyzję o sposobie leczenia podejmuję lekarz prowadzący. Dlatego pytanie powinna Pani skierować do lekarza prowadzącego lub neurologa/neurochirurga/lekarza rehabilitacji medycznej podczas wizyty w gabinecie.

Pozdrawiam.