Czy jakieś leki na obniżenie libido u kobiet ?

Witam ,chciałam zapytac czy sa moze jakies leki na obnizenie lipido u kobiet ? Jestem meżatka 16 lat po ślubie mąż ,maż raz na 3 tyg lub wiecej przypomni sobie o sexie itd.rozmawialam z nim na ten temat ale tlumaczy sie ze nie mysli tak o sexie bo ma duzo stresow na glowie ,praca itd..Ja niestety nie radze sobie z tym dobrze jezeli nie ma sexu miedzy nami.Z gory dziekuje za odp.

Dzień Dobry Pani,

Przyznaję, że trochę zaniepokoił mnie Pani zamysł (po)radzenia sobie z "problemem" poprzez (potencjalną) aplikację farmaceutyku.

Widzę, że ma Pani determinację do rozwiązania trudności.
Wierzę, że kocha Pani swojego Męża i dlatego zachęcałabym Panią do szczerej, otwartej i nie oceniającej rozmowy z Mężem,
o swoich potrzebach seksualnych, by zainspirować Męża, byście Państwo spróbowali urozmaicić swoje życie seksualne.

Istotnym jest, by do sfery seksualnej nie podchodzić zadaniowo, bardziej nastawiać się na zabawę, radość i fantazje, zapraszając Męża do takiej zabawy we dwoje, co miałoby (paradoksalnie) efekt relaksacyjny.

Domniemam, że w Państwa związku małżeńskim jest mowa o "seksie"
a nie o życiu erotycznym.
Sam seks jest aktem miłości fizycznej (zautomatyzowanym) charakteryzującym się sporą dawka egoizmu.
Natomiast tzw. życie erotyczne, to więź miłości psychicznej/duchowej między Partnerami, wskazującą na akceptację Partnera oraz na rozumienie Jego potrzeb i podążaniu za tymi potrzebami/pragnieniami.

Życie erotyczne wzmacnia związek oraz pielęgnuje i pogłębia relacje, nawet jeśli wyzwanie nie zostanie w całości rozwiązane.

Myślę, że rozmowa z Psychologiem byłaby dla Pani pomocna.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, w jaki sposób mogłaby Pani odnowić relację intymną w małżeństwie, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej.gmail.com tel. 502 749 605