Czy stosowanie wymienionych suplementów diety nie będzie ze sobą kolidowało?

Witam! Biorę od dłuższego czasu chela-mag b6 forte magnez 250mg , wit b6 - 2mg ,magne B6 48mg 5mg i Calcium Krystalicznie czysty mleczan wapnia 3000mg . Niedługo planuję ze względu na sezon jesienny brać Gold Omega 3 sport edition. Moje pytanie brzmi: Czy stosowanie powyższych witamin szkodzi mojemu zdrowi , czy to co przyjmuje jest dobre i nie muszę się martwić ,że przedawkowuje cokolwiek.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję sprawdzić normy dziennego zapotrzebowania na mikro- i makroskładniki, które pan suplementuje (dostępne na każdym z opakowań) i nie przekraczać ich. Suplementy diety nie są przebadane klinicznie pod kątem interakcji, ale ich działanie jest najczęściej mało istotne klinicznie i o ile ma pan wydolne nerki to nie powinny powodować niebezpieczeństwa dla zdrowia.