Czy ta dawka kropli będzie odpowiednia dla mojego dziecka?

Witam. Mojej 4 letniej córce okulista przepisał krople z atropiną 1% w celu przygotowania do badania. Na ulotce jest napisane że dzieci w tym wieku powinny otrzymać mniejszą dawkę atropiny. Czy nie zaszkodzę dziecku jeśli zakropię jej oczy taką dawką?

Witam.1%Atropina jest za mocna. To jest 1 gram leku w 100g cieczy.dużo.ja przepisuję dla dzieci krople z Atropina 0.25% robione na zamowienie.stosuję taką metodę od wielu lat bez zadnych powikłan.krople robione zakrapiamy dxiecku 2x dziennie przez 7 dni,jezeli dziecko waży mniej niz 10 kg to 5 dni.metoda wymaga ucisniecia ujscia kanalikow lzowych po zakropieniu oczu na parę sekund.ma to na celu ochronę przed orzedostaniem sie leku do gardła.pozdrawiam serdecznie