Czy te problemy ze snem to początki depresji?

Czy to jest depresja? Od pewnego czasu mam problemy ze snem lub budzę sie w nocy i nie mogę zasnąć. Nie pomagają mi suplementy ziołowe ułatwiające zastosowanie. W moim życiu na codzień jest wiele interesujących sytuacji-choroby najbliższych. Co mam zrobić?

Problemy ze snem mogą mieć różne podłoże. Jeśli ziołowe suplementy nie pomagają warto zastanowić się nad wizytą u lekarza rodzinnego, który być może zdecyduje o konieczności wizyty u lekarza psychiatry lub psychologa. Warto zastanowić się mimo wszystko nad wizytą u psychologa, który stwierdzi czy stres związany z chorobą najbliższych wpływa na problemy ze snem. Pozdrawiam

Szanowna Pani,

problemy ze snem mogą być jednym z objawów rozwijającej się depresji. U wielu osób trudności w tym zakresie nie są jednak związane z żadnymi zaburzeniami psychicznymi. Jeśli ma Pani trudności z utrzymaniem ciągłości snu, to warto poczytać o zasadach higieny snu i spróbować wdrożyć je w życie. Jeśli to nie pomoże - warto udać się do psychiatry lub psychologa.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/