Czy ten silny ból brzucha to powód do niepokoju?

dzień dobry. mam taki problem. w nocy złapał mnie silny ból brzucha po prawej stronie na wysokości pępka. ból czuję do teraz, choć jest on znośny. taki epizod miałem już jakieś kilka miesięcy temu, trwał on 2 dni i przestało boleć. teraz znowu miałem to samo. czy jest powód do niepokoju?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywany przez Pana problem może być spowodowany wieloma czynnikami. Po pierwsze, ból po prawej stronie często oznacza zapalenie wyrostka robaczkowego. W takiej sytuacji potrzebna jest operacja jego wycięcia.

W innych przypadkach taki ból może promieniować od nerek i być oznaką np. kamicy nerkowej. Napadowa dolegliwość bólowa jest wtedy diagnozowana jako kolka nerkowa, podczas której doszło do zablokowania przepływu moczu z nerki.

Przyczyn może być więcej i żadnej z nich nie można potwierdzić bez wykonania odpowiednich badań. Zalecamy więc wizytę u lekarza, który z pomocą specjalistycznych metod będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę i zaplanuje ewentualne leczenie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.