Czy test ROMA wskazuje na ryzyko raka jajnika?

Witam. Jestem kobietą, lat 49. Odebrałam wyniki ROMA - ocena ryzyka wystąpienia raka jajnika. HE 4 - 69,32 pmol/L CA-125 - 14,63 U/mL Wartość ROMA - 15,22% Chciałabym się dowiedzieć czy występuje u mnie ryzyko raka jajnika

Lek. Tomasz Budlewski

Interpretacja zależy od tego czy jest Pani w okresie menopauzy czy tez nie . Wskazana wizyta u lekarza gineklllga