Czy to ciąża chybiona?

Witam
Ostanie krwawienie miałam 20.08.2010 r. 14.10.2010 r. byłam u lekarza, który stwierdził za mały pęcherzyk płodowy (0,22mm) i torbiel krwotoczną na lewym jajniku - 4 cm. Zlecił łyżeczkowanie. W dniu badania miałam robione HCG, wynik wyniósł 856 U/L, następnego dnia powtórzyłam to badanie i wzrosło do 1435,5 U/L.

Krwawień żadnych nie mam, mam pytanie, czy poddać się zabiegowi, czy czekać?

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wzrost hormonu beta HCG może wskazywać na prawidłowy rozwój ciąży, która mogła powstać później niż by to wynikało z daty ostatniej miesiączki (na skutek przesuniętej w czasie owulacji).
Na Pani miejscu powtórzyłabym badanie USG za kilka dni, aby stwierdzić, czy ciąża rzeczywiście przestała się rozwijać, przed decyzją o zabiegu.

Pozdrawiam serdecznie!