Czy to jest łojotokowe zapalenie skóry?

Witam od dłuższego czasu zmagam się z problemem suchej skóry. Niemal codziennie mam strasznie wyschnięta skórę na brwiach,koło nosa pod oczami ( najczęściej) , po bokach nosa , jak i w okolicach uszu. Skóra jest na tyle sucha, że po przejechaniu po niej palcem odpadają suche płatki. Codziennie rano i wieczorem ( czasami nawet częściej) stosuje kremy nawilżające, które pomagają na chwilę. Czy to jest łojokotowe zapalenie skóry ?. Jak wygląda leczenie ? Czy jest możliwość pozbyć się tego raz na zawsze ?

Dzień dobry, odpowiednią diagnozę będzie w stanie postawić lekarz dermatolog po zebraniu wywiadu oraz dokładnym obejrzeniu Pana problemu. Kwestie ewentualnego leczenia również powinny zostać przedstawione podczas konsultacji indywidualnie do potrzeb Pana skóry. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.