Czy to zwykłe zatrucie pokarmowe, infekcja układu pokarmowego?

Dwa dni temu wieczorem dwie godziny po zjedzeniu m. In. Ogórka i popiciu go wodą ( nie wiem czy ma to znaczenie) nagle poczułem się źle, zrobilo mi się gorąco, dostałem nudności. Udało mi się zasnąć, rano obudziłem się z wzdetym brzuchem, bólem jelit. Pomogła nospa. Późnym popołudniem dostałem biegunki. Kał był lekko bardziej cuchnący niż zwykle, bardzo wodnisty, doszły silne wzdęcia, przelewanie w brzuchu. Dzisiaj nadal mam wzdęty brzuch, lekki stan podgorączkowy, ciągle przelewanie w brzuchu, po wypiciu czegokolwiek robi mi się gorąco, mam nadal biegunki - byłem już w toalecie ok 10 razy, leci że mnie woda o kolorze i zapachu kału. Czy to zwykle zatrucie pokarmowe/ infekcja układu pokarmowego, czy coś wymagające pilnej konsultacji lekarskiej?

Lek. Wojciech Zygmunt

Zatrucie pokarmowe zwykle przebiega pod postacią nasilonych wymiotów i gorączki (zwykle trwających ok. 1 dzień). Nie jest wykluczona infekcja przewodu pokarmowego. Musi się pan udać do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.