Czy torbiele widoczne na rezonansie są niegroźne?

Witam prosze o informację czy te niewielkie torbiele są grozne? Proszę o wyjaśnienie wyników rezonansu magnetycznego czy mam się o co martwic?Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Cechy lumbalizacji kręgu S1. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń na krawędziach trzonów, odwodnienia tarczy międzykręgowej L5/S1 i niewielkiego obniżenia jej wysokości. Zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych w postaci sklerotyzacji podchrzęstnej powierzchni stawowych oraz śladu wysięku w stawach międzykręgowych na poziomie L3/L4 i L4/L5 obustronnie. Drobna torbiel maziówkowa śr 5mm w przyleganiu do stawu międzykręgowego S1/S2 po prawej. Niewielka torbiel okołokorzeniowa śr 4mm w lewym otworze międzykręgowym na poziomie Th10/11. Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego wynosi 16-17mm. Na poziomach L1/L2, L2/L3, L3/L4 oraz L4/L5 widoczne są niewielkie uwypuklenia tarcz międzykręgowych typu bulging do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych na głębokość 2mm, z modelowaniem worka oponowego, bez cech kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych. Na poziomie L5/S1 bulging tarczy międzykręgowej do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych na głębokość 3mm, z modelowaniem worka oponowego i zawężeniem otworów międzykręgowych, nerw rdzeniowy L5 lewy w dystalnej części otworu międzykręgowego w przyleganiu do zmian - możliwa kolizja ułożeniowa, poza tym bez cech kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych. Prawidłowy stożek końcowy rdzenia kręgowego jest położony na poziomie L2.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są objawy ? Konieczna łączna interpretacja badania z bezpośrednim badaniem pacjenta proszę zgłosić się do lekarza kierującego na badanie