Czy trzeba powtórzyć kurację Izotekiem?

Czy po kuracji izotekiem warto ją powtórzyć jeżeli nastąpił delikatniejszy nawrót? Czy nawrót może być spowodowany dużym stresem oraz nieodpowiednią dietą?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, o powtórzeniu kuracji Izotekiem decyduje lekarz prowadzący, który przeprowadził pierwsze leczenie. To czy lek zostanie ponownie zastosowany, zależy od dokładnego stanu Pani skóry i nasilenia objawów, być może delikatniejsze środki będą wystarczające. Warto również wiedzieć, że powtórzenie kuracji można przeważnie rozpocząć po 8 tygodniach od zakończenia leczenia, ponieważ jest to bardzo silny lek.

Stres i dieta mają znaczny wpływ na skórę i mogą powodować pogorszenie jej stanu, dlatego warto zadbać także o te czynniki.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/izotek-charakterystyka-wskazania-i-przeciwwskazania-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/praktyczne-porady-dla-osob-leczonych-izotretynoina-doustna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.