Czy w ciąży można chodzić po górach?

Witam. Planuję ciążę w najbliższym czasie i się zastanawiam czy będę mogła we wczesnej ciąży chodzić po górach i zdobyc chociaż 2 dwutysieczniki.Dodam że jestem po 3poronieniach, więc nie chciałabym ryzykować, ale też i nie panikowac. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję koniecznie skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem. Jednak przy wcześniejszych niepowodzeniach położniczych zalecałbym raczej oszczędzający tryb życia i zrezygnowanie z aż takiego wysiłku.