Czy w tej sytuacji należy budzić dziecko na karmienie?

Mój synek odkąd skończył 2 miesiące (w tej chwili ma 10 tygodni) zaczął przesypiać w nocy między 6 a 8h, zdarzyło się nawet i 10h. Dziecko karmione jest wyłącznie piersią. Czy w takiej sytuacji należy budzić dziecko na karmienie? Jeżeli tak to po ilu godzinach snu? A jeżeli nie budzić to czy odciągać pokarm w celu podtrzymania laktacji? Dziękuję za odpowiedź.

wszystko zależy czy synek prawidłowo przybiera na masie ciała, jednak aby utrzymać laktację i z uwagi na maluszka (2 miesiące) powinno być 1 karmienie w nocy, po 5-6h snu.