Czy w wieku 26 lat można jeszcze urosnąć?

Witam serdecznie, Mam pytanie dotyczące hormonów wzrostu. Mam 26 lat i 174cm wzrostu chciałbym jeszcze 4,5 cm wyskoczyć do góry. Czy jest to możliwe? I jakie ewentualnie niesie to konsekwencje po kuracji hormonami. Oczywiście chciałbym wszystko przeprowadzić pod okiem lekarza. Pozdrawiam, Daniel

Dzień dobry,

kości osiągają swój maksymalny rozmiar zazwyczaj ok 22-23 roku życia, ostatecznie ich wzrost i masa (budowanie masy kostnej) kończy się w 25 roku życia.

Są dostępne hormony wzrostu, aczkolwiek uważam, że będzie Panu ciężko znaleźć lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga