Czy zażywanie preparatu z korzenia żeń-szenia może zaszkodzić i powodować lęki?

Witam! Zarzywam escitalopram teva 15mg na fobie społeczną i lęki. Czy zażywanie preparatu z korzenia żeń- szenia moze zaszkodzic i powodować lęki?Dziękuje za odp Nadia

Pani Nadio,
skoro ma Pani lęki, to znaczy że lek nie działa tak jak powinien lub w ogóle nie działa.
Osobiście uważam, że ani fobii społecznej ani zaburzeń lękowych nie powinno się leczyć farmakologicznie tylko przez odpowiednio dobraną do Pani sylwetki psychicznej psychoterapią lub hipnoterapią (fobia )
Radziłbym poczytać linki na moim profilu i się zastanowić.

Co do żeńszenia to nie słyszałem aby powodował lęki, poza tym nie wiem po co Pani w ogóle to bierze ? na co ma pomóc ? Poniżej podaję kilka przeciwskazań :

Osoby z nadciśnieniem lub chorobami serca,

Żeń-szeń wykazuje działanie przeciwzakrzepowe, dlatego nie powinny go stosować osoby chore na hemofilię oraz inne zaburzenia krzepnięcia krwi.

Nie powinno się zażywać preparatów z żeń-szeniem wieczorem, gdyż mogą powodować bezsenność.

Żeń-szeń obniża poziom cukru, dlatego nie jest wskazany dla osób ze skłonnościami do hipoglikemii.

Żeń-szenia nie można przyjmować razem z warfaryną (lek stosowany w zapobieganiu i leczeniu zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej).

Żeń-szenia nie należy stosować w chorobie gorączkowej lub przy objawach stanu zapalnego.

Przyjmując żeń-szeń, należy ograniczyć picie kawy i nie używać innych naturalnie stymulujących preparatów
Pozdrawiam