Czy Zespół Devica może być wynikiem stresu?

witam, pól roku temu stwierdzono u mnie zespół devika, mam 23 lata. Lekarz powiedział że nie wiadomo skąd się bierze ta choroba a znałazłam informacje że to wynik nadmiernego stresu a w czasie poprzedzającym pierwsze objawy przechodziłam przez duże stresy, nie mogłam jeść i spać i nagle mi ręka zdrętwiała i taka już została i pojawił się też nagle tzw prąd w kręgosłupie. więc czy to była wina tego że tak się denerwowałam problemami i przez stres zachorowałam? prosze o jakąkolwiek podpowiedź

Lek. Michał Lenard

Stres nie powoduje tej choroby, nie zachorowała Pani przez to, że się Pani stresowała. Pozdrawiam!