Czy zmęczenie i trądzik mogą być oznaką ciąży?

Dzień dobry, Mam dość głupie pytanie, jednak niepokoi mnie ono, więc zapytam się. Uprawiałam zabezpieczony stosunek z partnerem 3 dni przez miesiączką (partner doszedł na zewnątrz), miałam normalny okres, który trwał ok. 4 dni (prawie 2 tyg. temu), i nadal towarzyszy mi dość obfity trądzik i podenerwowanie. W szczególności tak obfity trądzik jest u mnie niespotykany. Wyczytałam, że może być to objaw wczesnej ciąży i lekko spanikowałam. Choć zdrowy rozsądek mówi mi, że ciąża to ułamek procent szansy, chciałam się dowiedzieć u źródła jak duże jest to prawdopodobieństwo. A ile może być to spowodowane używkami czy przemęczeniem. Napomknę, że miewam dość regularne miesiączki i kalendarzyk oraz inne wyliczenia ewidentnie pokazują na niepłodne dni wówczas. Pozdrawiam
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

kilka dni przed miesiączką występują dni niepłodne. Ryzyko zajścia w ciążę w tym czasie jest bardzo małe. Ponadto dostała Pani miesiączkę o czasie, a sam stosunek był zabezpieczony. Naszym zdaniem nie ma więc Pani powodów do obaw o zajście w ciążę, a ostateczne potwierdzenie otrzyma Pani po wykonaniu testu ciążowego, do czego zachęcamy.

Trądzik oraz zdenerwowanie wynikają najprawdopodobniej z innych przyczyn. Wpływ na to mogą mieć używki oraz przemęczenie. Jeśli zmiany skórne będą się utrzymywały, warto udać się na konsultację do dermatologa.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wspolzycie-3-dni-przed-miesiaczka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-seksualny-5-dni-przed-miesiaczka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-prawdopodobienstwo-ciazy-jezeli-stosunek-odbyl-sie-3-dni-przed-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.