Czy zmiana na wardze się wchłonie?

Witam 2 tyg temu doznałam złamania czaszki i twarzoczaszki (wieloodłamowe złamanie ściany bocznej oraz złamanie ściany dolnej oczodołu prawego, jeden z odłamkow 3mm ustawiony prostopadle do gałki ocznej. Złamanie prawego łuku jarzmowego, zlamanie wszystkich ścian prawej zatoki szczekowej, w tym wieloodłamowe złamanie ściany przedniej z wypukleniem odlamkow kostnych w obreb z2atoki. Krwista tresc w swietle prawej zatoki szczekowej, stluczenie tkanek miekkich okolicy prawego luku brwiowego. Po 2tyg bylam na kontroli u lekarza bo nadal jest bol glowy, po wyjsciu na spacer sa zawroty glowy, caly czas senna, na praeej wardze jest gula i prawa str twarzy jest odrętwiała, pod okiem jest miekka zapadnieta okolica, nadal nie moge jesc, same plynne rzeczy bo zeby, twarz boli a takze gorna szczeka jest wysunieta do przodu. Ale dr stwierdzi ze jest ok i mam przyjsc za 3 msc(choc nawet nie zbadal mi dokladnie twarzy) I mam obawy czy czucie w twarxy wroci? Ta gula na wardze sie wchlonie i czy ta kosc pod okiem wroci do normy(nie bedzie tam miekkiej skory) Bede wdzieczna za odp

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w takiej sytuacji najlepiej skonsultować się ponownie z lekarzem specjalistą, który może zbadać Panią dokładniej i udzielić odpowiednich wskazówek. Jeśli dalej występują wątpliwości co do diagnozy lub opieki medycznej, zawsze można poprosić o drugą opinię od innego lekarza.

Ciężko jednoznacznie określić czym jest opisana gula na wardze. W przypadku, gdyby był to obrzęk to, owszem powinien się on w niedługim czasie samoistnie wchłonąć. Co do uszkodzonej kości pod okiem, to w przypadku uszkodzenia, po odpowiednim okresie, powinna się ona zrosnąć. Powinna Pani jednak monitorować stan swojego zdrowia i w razie występowanie wątpliwości, udać się do lekarza.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/rekonwalescencja-pourazowa-jak-o-siebie-dbac-po-zlamaniu-kosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.