Czy znamiona barwnikowe zawsze należy wycinać?

Witam, moją przypadłością jest znamie, które najprawdopodobniej powstało w czasie wakacji,byłem już z tym u 3 dermatologów i niby jest wszystkjo wporządku i mam przyjsc na kontrole za 9 miesiecy, jednak niestety przerz caly czas siedzi mi to w glowie, poniewaz jestem nerwowym czlowiekiem jesli chodzi oi zdrowie,moje pytanie brzmi czy wyciąć to znamie, czy lepiej zostawić w spokoju?

Rozumiem, że się Pan niepokoi, ale niepokoju nie leczymy nożem. Należy zbadać znamię dermoskopem, zrobić zdjęcia i porównać je za pół roku.
Jeśli trzech dermatologów twierdzi, że wszystko w porządku, to chyba coś znaczy?