Czym są zmiany egzematyczne?

co to sa te zmiany ekzematyczneto ? i jak je mam wyleczyc? zapomnialem dodac ze to mnie caly czas swedzi

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zmiany egzematyczne to inaczej wyprysk. Wśród potencjalnych przyczyn wyprysku znajdują się m.in. alergie, kontakt z substancjami szkodliwymi ale także schorzenia układu krążenia. W ramach leczenia najważniejsze jest wykrycie substancji uczulającej lub drażniącej i wyeliminowanie kontaktu z nią. W zależności od nasilenia zmian stosowane są także leki miejscowe, np. maści. W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę skonsultować się ze specjalistą dermatologiem.