Dehydratacja paracentralna a pozycja podczas snu
Jaką pozycję powinnam przyjmowac podczas odpoczynku, spać na twardym, płaskim, miękkim? ...by nie szkodzić kregosłupowi? Mam zwężona przestrzeń miedzykr L5\S1, dehydratacje, paracentralną, prawostronną protuzję z wpukleniem do kanalu kregowego na gł ok 5mm z uciskiem worka oponowe go oraz korzenia nerw S1 po str prawej. Wizytę u ortop mam wyznacz na 10.06, nast pòł roku na RM aktualny. Jak do tego czasu nie szkodzic sobie? Od 3 m-cy z parodniowymi przerwami jestem na L4.

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
To pytanie powinna zadać Pani fizjoterapeucie. Dlatego sugeruje konsultację z fizjoterapeutą.
Pozdrawiam.