Depresja, nerwica rzutujące na dolegliwości jelitowe

Witam.mam problemy z depresja i nerwica ktore rzutuja na moje dolegliwosci jelitowe (bolesne kurcze jelit z czestym wyproznianiem sie po mocno stresujacym dniu )stwierdzone przez lekarza interniste.On odsyla mnie do.psychologa lub psychiatry.chcialabym w Poznaniu udac sie do dobrego psychologa jednak mam problem z mowieniem o wlasnych problemach przez co chcialabym przed wizyta wyslac obszernego e maila z opisem moich zlozonych problemow a potem udac sie na wizyte.czy istnieje taka mozliwosc

Istnieją terapeuci, którzy udzielają porad i prowadzą terapię drogą internetową. Osobiście uważam, że nie jest to najlepszy pomysł, chyba, że nie istnieje możliwość dotarcia do gabinetu. W Pani przypadku, jak rozumiem, nie ma takiego problemu. Pani trudności z mówieniem o własnych problemach stanowią dodatkowy argument przemawiający za koniecznością udania się na terapię.

Dzień dobry!

Każdy psycholog może zareagować na taką propozycję inaczej. Warto zapytać konkretnego specjalistę, z którym będzie się Pani kontaktować.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry,

Jasne, że może Pani to zrobić skoro to ma znaczenie. Wielu psychoterapeutów ( ja polecam Pani wizytę u psychoterapeuty ) ma strony www/ wizytówki i poprzez stronę może Pani wysłać maila z opisem objawu/ dolegliwości. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka