Depresja wywołana emigracją

Czy depresje wywołana emigracja da sie jakoś wyleczyć? Za każdym razem jak ktoś do mnie z rodziny przyjedzie i musi juz jechać bądź ja muszę juz wracać z kraju do Niemiec czuje ten okropny stan łzy same cisnącej sie do oczu brak ochoty i motywacji na cokolwiek uczucie zwątpienia w sens mieszkania za granica wszystkie moje cele przestają miec znaczenie to uczycie samotności mimo tego ze mam tu syna i narzeczonego ze sobą...jak moge pozbyć die tych stanów

Witam Problem jest wielowątkowy i obszerny,proponuje skorzystać z pomocy doświadczonego terapeuty. Pozdrawiam Anna Szyda

Dzień dobry, smutek, tęsknota, załamanie i poczucie braku sensu z powodu wyjazdu mogą minąć po kilku miesiącach od wyjazdu, ale jeśli będzie to się przedłużać, być może warto skorzystać z konsultacji psychologicznej. Może jeśli Pani odnajdzie się, oswoi, znajdzie sobie nowych znajomych, odnajdzie sens i wartość w nowym miejscu, oraz pogodzi ze zmianą, to będzie lepiej.
Jeśli Pani będzie po jakimś czasie nadal czuła się bardzo przygnębiona, może to świadczyć o tym, że wyjazd poruszył inne wcześniejsze uczucia, które z pełną siłą wyszły przy okazji wyjazdu i rozłąki.
Wtedy może Pani poszukać terapeuty na miejscu tam, gdzie Pani mieszka, albo znaleźć terapeutę z Polski z usługą na Skypie.
pozdrawiam, Agnieszka Guzowska