Dieta i ćwiczenia korygujące figurę dla nastolatki

Witam, mam 18 lat, waże 61 kg i mam 165 wzrostu, po obliczeniu bmi wychodzi, ze mam prawidłową wagę, jednak nie jestem zadowolona ze swojej figury, mam baardzo szerokie biodra. Nie mogę ćwiczyć, gdyż mam problem z nogami. Co mogę zrobić, jaką dietę polecacie?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

po indywidualną dietę najlepiej się udać do gabinetu gdzie dietetyk wykona analizę segmentową ( zawartość tłuszczu w nogach i biodrach). Jeżeli ma Pani kłopoty z nogami polecam pływanie, po wyleczeniu nóg będzie można wdrożyć jazdę na rowerze lub chód z odciążeniem ( kije norweskie).

Pozdrawiam

Witam!

Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej i zapewnieniu sobie odpowiedniej kondycji. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem).

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska