Dieta i ćwiczenia na zrzucenie wagi u nastolatki

Mam 13 lat, mierzę 155 cm i ważę 56 kilo. Bardzo chciałabym schudnąć. Mam dosyć duże pośladki. Chciałabym wyglądać tak jak moje koleżanki. Trochę trenuję taniec. Czy taniec też można zaliczyć do sposobów na odchudzanie ? Co mogła bym zrobić żeby w jak najszybszym czasie jak najbardziej schudnąć ?
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Skuteczne i zdrowe odchudzanie opiera się na stopniowej utracie masy ciała. Nie należy ograniczać podaży energii pochodzącej ze zdrowych produktów takich jak chude mięso i ryby, produkty mleczne, pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa i owoce. Tłuszcze zwierzęce należy zastąpić roślinnymi (oliwa z oliwek, oleje roślinne). Ponadto konieczne jest unikanie słodyczy i kalorycznych przekąsek typu chipsy, paluszki krakersy itp. oraz żywności typu fast food.
Taniec jak najbardziej może stanowić formę sportu pomocnego w redukcji masy ciała i modelowaniu sylwetki.
pozdrawiam

Dzień dobry!
Taniec jest świetną forma aktywności fizycznej, ale też relaksem i pomocą przy odchudzaniu. Jeżeli chodzi o kształtowanie sylwetki to jesteś w trakcie i nie sugeruj się koleżankami ponieważ każda z Was rozwija się inaczej. Poproś o podpowiedź instruktora na zajęciach tanecznych o zestaw ćwiczeń na kształtowanie sylwetki. Kolejna kwestia to odżywianie. Zacznij stawiać na 5 regularnych posiłków dzienie. Słodycze niech pojawiaja sie nie za często.Aby efekty odchudzania były szybsze zrezygnuj z napojów słodzonych a zastąp je wodą. Pierwsze kilka dni mogą być ciężkie, ale na efekty nie będziesz czekać długo.
Pozdrawiam!
Ania Kuczkin