Dieta na przyrost masy dla 20-latka

Witam jestem człowiekiem mającym 20 lat ważę około 60 kg i mam 169 wzrostu. Ćwiczę regularnie ale efekty nie są wystarczalne brakuje mi dobrej diety, chciał bym nabrać mięśni i tłuszczów. Zastanawiam się czy ma to sens ponieważ zjadam około 5 posiłków dziennie i mam szybką przemianę materii, co zrobić pomocy!!!

Witam,

Na początek trzeba obliczyć całkowitą przemianę materii za pomocą kalkulatorów online. Po obliczeniu zapotrzebowania kalorycznego dodaj ok.450-500 kcal. To będzie Twoje dzienne zapotrzebowanie. Następnie 25% - 30%powinny stanowić białka, 15%-20% to tłuszcze, 50% - 60% węglowodany. Przy tak dużej ilości kcal proponuję ustalić 6 posiłków pełnowartościowych.

Pozdrawiam,
Grzegorz Wichrzycki