Dlaczego mam ból gardła i spuchnięte powieki?

Dzień dobry, od wczoraj boli mnie gardło a dzisiaj doszły takie objawy: swędzące i spuchnięte powieki, spuchnięta górna warga, uczucie podrażnienia i suchości w ustach, a także krostki po lewej stronie języka, na prawym kciuku piekąca plama i na lewej dłoni również taka plama.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy dotyczące gardła i okolic twarzy mogą być spowodowane zapaleniem gardła. Najczęściej ma ono podłoże wirusowe i leczy się je za pomocą odpowiednich antybiotyków. Zalecamy kontakt z internistą.

Co do plam na kciuku, to powinna Pani to skonsultować z dermatologiem. Nie jest to raczej objaw bezpośrednio związany z bólem gardła, dlatego warto zasięgnąć opinii specjalisty.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiałach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gardla

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.