Co mogą oznaczać te krostki na ciele 27-latki?

Witam, mam problem z krostkami i wypryskami na rękach dokładnie na ramionach. Problem ten występuje od początku tego roku. Stosowane były maści sterydowe(elocom, clobetaxon) oraz hascoderm na trądzik. Niestety krostki nadal występują a dodatkowo od niedawna zaczęły pojawiać się duże podskórne pryszcze bardzo czerwone i bolące które pobędą kilka dni i same znikną. Co to za schorzenie ?
KOBIETA, 27 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pani, że od jakiegoś czasu na skórze pojawiają się wypryski. Poza tym zaczęły także podskórnie tworzyć się ropne i bolesne pryszcze. Bardzo dobrze, że już próbowała Pani leczyć te zmiany. Niestety stosowane preparaty nie dały oczekiwanego efektu.

Wśród chorób, które, mogą je powodować wymieńmy chociażby: egzemę czy trądzik różowaty. Może być to też trądzik odwrócony albo pospolity. Wydaje się, że aby w pełni poprawnie zdiagnozować Pani dolegliwość, należałoby się udać do dermatologa. Z pewnością lekarz będzie w stanie ocenić charakter tych zmian. Nie można jednak wykluczyć, że konieczne będzie pogłębienie diagnostyki. Mogą to być badania stricte dermatologiczne, ale też lekarz zleci badania laboratoryjne (w tym morfologię z rozmazem, OB, CRP, badania prób wątrobowych, trzustkowych, nerkowych, poziomy hormonów tarczycy i żeńskich). Zachęcamy zatem do podjęcia kontaktu ze specjalistą. Do czasu wizyty warto zadbać o skórę w sposób nienaruszający jej ciągłości, stosować delikatną pielęgnację oraz dostępne bez recepty preparaty łagodzące. Można też zwrócić uwagę na dietę oraz starać się prowadzić zdrowy tryb życia. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wysypka-objawy-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/uwazaj-na-letnia-wysypke

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-tradziku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.