O czym świadczą te krostki na nogach?

Witam. Od jakichś dwóch tygodni wyskakują mi krostki na całych nogach . Krostki są czerwone i bardzo swędzą, mają białą otoczkę Wyeliminowałam ze swojej diety wszystko co by mogło uczulać, lecz ciągle giną i pojawiają się nowe. Od dwóch dni zaczęły wyskakiwać mi również na rękach i biuście. Na rękach krostki mają biały czubek.
KOBIETA, 21 LAT 12 miesięcy temu

Pierwsza pomoc - oparzenia słoneczne

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.www.lenartowiczclinic.pl

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy, w odpowiedzi na zadane przez Panią pytanie chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem dermatologiem. Swoje zmiany skórne opisuje Pani jako czerwone krostki z białym czubkiem. Z Pani relacji wynika, że dotyczą raczej już całego ciała. Nie wspomina Pani jednak w swoim pytaniu, czy jest na coś uczulona, czy w rodzinie występują jakieś choroby skóry, czy może została Pani pogryziona przez owady. Brak jest też informacji o ewentualnym świądzie czy bólu, a także objawach ogólnych typu gorączka. Z tego też powodu wydaje się, że wizyta u dermatologa lub teleporada w przypadku utrudnionej dostępności lekarza są jak najbardziej konieczne. Lekarz już na podstawie wywiadu i zdjęć zmian mógłby Pani pomóc, postawić diagnozę i ustalić odpowiednie leczenie. Ponadto w razie wątpliwości może zalecić wykonanie badań diagnostycznych, które dadzą wskazówki co do dalszego postępowania. Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/uwazaj-na-letnia-wysypke, https://portal.abczdrowie.pl/swedzaca-skora-po-ugryzieniu-komara-przyczyna-jest-prosta-wideo, https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-skory-najczestsze-przyczyny-alergie-choroby, https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna

https://portal.abczdrowie.pl/5-rzeczy-o-ktorych-nie-mowi-ci-dermatolog. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy