Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogą oznaczać te krostki na szyi?

Dzień dobry, od dwóch tygodni u mojego partnera na nogach, rękach i szyi zaczęły pojawiać się pojedyncze krostki jak po ugryzieniach komara. Po prześledzeniu internetu przeszukaliśmy mieszkanie i wykluczyliśmy insekty. Myśleliśmy, że to reakcja alergiczna. Jednak wczoraj także u mnie na nodze i łopatce zauważyłam swędzące plamy. Poza tym nie mamy żadnych objawów sugerujących chorobę zakaźną.
KOBIETA, 22 LAT 5 miesięcy temu

Leczenie kurzajek

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które pojawiają się na skórze. W jaki sposób można je leczyć? Na ten temat wypowiada się Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem. Z Pani relacji wynika, że oboje z partnerem macie na skórze zmiany. Przypominają one ugryzienia komara. Powodują one świąd i występują w różnych miejscach ciała: nogi, ręce, szyja czy łopatki. Sprawdziliście Państwo mieszkanie pod kątem insektów, nie stwierdzając ich obecności. Biorąc pod uwagę to, że zmiany występują zarówno u Pani, jak i partnera to możliwe, że jest to choroba zakaźna lub alergia na ten sam czynnik. Z tego względu warto byłoby skontaktować się z dermatologiem, który obejrzy skórę i zleci ewentualnie dodatkowe badania oraz leczenie. W obecnej sytuacji epidemiologicznej można skorzystać z teleporady, podczas której lekarz ma możliwość zobaczyć, np. zdjęcia zmian skórnych. Jeśli natomiast będzie miał wątpliwości, to zapewne zaprosi Państwa na wizytę stacjonarną.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://zywienie.abczdrowie.pl/4-typy-twarzy-ktore-mowia-o-twoich-bledach-zywieniowych

https://parenting.pl/wypryski-na-ciele-zdradzaja-choroby-sprawdz-co-ich-umiejscowienie-mowi-o-twoim-zdrowiu

https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-ciele-alergia-enterowirus-swierzb-szkarlatyna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy