Co robić z krostkami pod powieką?

Dzień dobry, od około roku przy lewym oku pod powieką i obok mam małe krostki. Pod okiem czasami się rozlewają w jedną czerwoną plamkę. Czasami krostki znikają, ale po paru dniach znowu się pojawiają. Przy dotykaniu ich odczuwam delikatny ból. Proszę o informację co może być przyczyną pojawiania się tych krostek.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Nie wspomniał Pan, czy oprócz takiej skórnej dolegliwości występują jeszcze inne, niekoniecznie związane z narządem wzroku. Istotne są też przebyte infekcje, czy przewlekłe choroby, wymagające stałego leczenia.

W pierwszej kolejności zalecamy stacjonarną konsultację z lekarzem dermatologiem oraz okulistą. Po dokładnym badaniu przedmiotowym oraz wywiadzie, specjalista będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania.

Na pewno warto rozważyć reakcję uczuleniową na dany alergen. Czasami zdarza się sytuacja, że wysypka w postaci krostek pojawia się w określonym miejscu pod wpływem różnych czynników.

Jeżeli zostaną wykluczone choroby narządu wzroku, należałoby wykonać testy alergiczne z krwi, a także pełną morfologię wraz z CRP oraz oznaczenie poziomu glukozy i prób wątrobowych.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-choroby-i-wady-wzroku

https://portal.abczdrowie.pl/wysypka-alergiczna

https://portal.abczdrowie.pl/uwazaj-na-letnia-wysypke

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.