Dlaczego mam problemy z jedzeniem i snem?

Witam. Mam pytanie... otóż mam 23 lata, od jakiś 2 (może trochę więcej) lat czuję ciągłą ochotę snu. Kiedy mam dzień, dwa wolne w pracy to potrafię spać 13-15 godzin. Tłumaczyłam to sobie na początku, że jak np. pracuję 3 dni z rzędu po 12 godzin, wtedy mam prawo czuć się tak zmęczona. Ale nawet po tych 1-2 dniach wolnych następnego dnia znów jest tak iż prawie nie wiem co się dzieje, tak brakuje mi snu. A nie chodzę późno spać. Dodatkowo: to też jest bardzo ważne... Ja sama nie potrafiłam do czasu zobaczyć tego, że mam problem z jedzeniem. Wiedziałam/wiem, że jem bardzo mało. Dużo osób z otoczenia zwracało mi uwagę, skąd ten wpis. Zawsze tłumaczyłam to tym, że mam mały żołądek. Nie jem prawie nic. Mam 48kg przy wzroście 162cm. Potrafię zjeść 2-3 kanapki dziennie, albo trochę np. ziemniaków i czuć się syta. Na nic więcej nie mam ochoty. Zawsze mało jadłam, ale nie aż tak. W takim przypadku unikam niestety różnych "Imprez", spotkań rodzinnych bo wiem, że zaraz zaczną się pytania czy się czasem nie odchudzam. Nigdy się nie odchudzałam i nie odchudzam. Ja niestety sama nie potrafię odpowiedzieć co się dzieje. :( Męczy mnie to, bo w końcu zobaczyłam, że to jest jakiś problem ze mną, z którym nie wiem jak sobie poradzić. :( Dodam, że tak jak lubiłam jeść nawet słodycze... dzisiaj nie spojrzę i nie tknę ich. Dzisiejszy obraz daje mi wgląd na to, że coś jest nie tak, tylko nie wiem co. Proszę o pomoc. Wiadomo, że będzie mi potrzebna pomoc specjalisty, ale tak na początek chciałabym wiedzieć co mi dolega...? Bardzo mnie to martwi. :( Oczywiście proszę też powiedzieć gdzie mam się najpierw udać na badania. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Przede wszystkim powinna Pani zrobić podstawowe badania, aby wykluczyć przyczynę fizjologiczną tej nadmiernej senności. Ponadto tak ograniczona dieta może być przyczyna rożnych niedoborów w organizmie, które mogą mieć różne skutki w zdrowiu, w tym chociażby nadmierne zmęczenie.
Pani objawy mogą wskazywać również na pewne depresyjne stany, jednak dokładniejszą diagnozę może przedstawić Pani dopiero psychoterapeuta po kilku spotkaniach. Informacje zawarte w tym tekście to za mało, aby postawić diagnozę. Sądzę jednak, że w Pani przypadku dobry efekt przyniesie rozpoczęcie psychoterapii wraz z zmianą sposobu odżywiania. Dlatego dodatkowo warto skontaktować się z psychodietetykiem lub dietetykiem. Wtedy rozpocznie Pani pracę nad przyczyną Pani obecnego stanu, a jednocześnie powoli zacznie Pani dostarczać organizmowi potrzebnej mu energii (opartej na zdrowej diecie). Sądzę, że tylko takie dwutorowe działania pozwoli Pani odzyskać równowagę i siły.

serdecznie pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/