Dlaczego mam te poważne problemy z zasypianiem?

Co mogę zrobić jeżeli od ok 2-3 tygodni nie potrafię normalnie spać (ostatnio zasypiam nawet o 5 nad ranem) jestem śpiąca w ciągu dnia ale nie mogę zasnąć ani w nocy ani w dzień. Mam bardzo rozbiegane myśli i nie potrafię tego opanować. Jak mogę na to zaradzić?

Witam Panią,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe, praca przy komputerze, nadmierne korzystanie ze smartfona

i wiele innych.

Objawy, które Pani opisuje mogą sugerować rozwijające

zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do problemów ze snem.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu, należy dotrzeć do źródła

problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem

i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta dotrze do przyczyny Pani problemów ze snem

i pomoże Pani uporać się z zaburzeniami snu.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/