Dlaczego mam tą ciezkość podczas oddychania?
Witam. od jakiegoś pół roku mam problem taki że ciężko mi się oddycha. bolą mnie plecy między łopatkami, i nie mogę czasami porządnie wziąć wdechu , czuję niepełne oddychanie . jest to dość uciążliwe, brałam już leki na alergię które nie pomagają, do lekarza dość często chodzę RTG wyszło dobrze , ale nie wiem skąd ten problem z oddychaniem.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
trudności z oddychaniem mogą wynikać z różnych jednostek chorobowych – głównie związanych z układem oddechowym. W celu zweryfikowania, czy cierpi Pani na jedną z nich konieczne jest wykonanie badań diagnostycznych, takich jak: badanie krwi, RTG klatki piersiowej oraz spirometria, która ocenia czynność układu oddechowego. Warto również wykonać EKG serca.
Po analizie wyżej wymienionych badań oraz szczegółowo przeprowadzonym wywiadzie zdrowotnym lekarz będzie mógł powiedzieć coś więcej. Jeśli badania nie wykażą żadnych nieprawidłowości, to problemy z oddychaniem mogą występować na tle nerwowym. Wówczas wskazana będzie wizyta u specjalisty zdrowia psychicznego.
O trudnościach w oddychaniu pisaliśmy w tekście poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/trudnosci-w-oddychaniu.